Vrácení zboží

 

POSTUP VRÁCENÍ ZBOŽÍ V 14 DENNÍ LHŮTĚ

 

Nevíte, jak postupovat, když Vám zboží zakoupené v e-shopu nevyhovuje a chcete ho vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů?

 

 

Níže jsme pro zákazníky/spotřebitele připravili doporučený postup pro vrácení zboží (odstoupení od smlouvy) ve 14 denní lhůtě. Můžete samozřejmě využít i jiný postup vyplývající z právních předpisů.

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží. Ustanovení zákona však nelze chápat jako možnost bezplatného zapůjčení zboží. V takovém případě spotřebitel kontaktuje prodávajícího emailem a uvede, že odstupuje od smlouvy s uvedením čísla objednávky, data nákupu a čísla účtu pro vrácení peněz. 

 

Každý zákazník je povinen nás při uplatnění tohoto práva o této skutečnosti předem (před odesláním zboží zpět) informovat a to elektronicky na e-mail: eshop@modion.cz 

Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy nás musíte o svém odstoupení od této smlouvy informovat formou jednostranného právního jednání. Můžete také použít  přiložený vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy, není to však Vaší povinností. Využijete-li této možnosti, do 24h. Vám zašleme potvrzení o přijetí tohoto oznámení o odstoupení od smlouvy.

 

 

O odstoupení nás můžete informovat na těchto kontaktech:

 

E-mail: eshop@modion.cz 

 

Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od této smlouvy, postačuje odeslat oznámení odstoupení od smlouvy před uplynutím příslušné lhůty.

Pokud odstoupíte od této smlouvy, vrátíme Vám bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy nám došlo Vaše oznámení o odstoupení od smlouvy, všechny platby, které jsme od Vás obdrželi, včetně nákladů na dodání (kromě dodatečných nákladů vzniklých v důsledku Vámi zvoleného způsobu dodání, který je jiný než nejlevnější způsob standardního dodání námi nabízený). Pro vrácení plateb použijeme stejný platební prostředek, který jste použil(a) pro provedení počáteční transakce, pokud jste výslovně neurčil(a) jinak. V žádném případě Vám tím nevzniknou další náklady.

Platbu však vrátíme až po obdržení vráceného zboží nebo prokážete-li, že jste zboží odeslal(a) zpět, podle toho, co nastane dříve.

 

 

Kupující není oprávněn odstoupit od Smlouvy, pokud naplní jednu z níže uvedených podmínek:

 

  • oblečení je bez původních štítků, visaček, pojistných splintů -  značení zboží složení materiálu a údržba materiálu v CZ jazyce: podle zákona č. 634/1992 Sb, ochranná známka značky Grace Karin®, KATE KASIN®, Belle Poque®, Ever Pretty®.
  • bez dokladu o zakoupení zboží
  • zboží je vyprané, žehlené
  • zboží je špinavé, mokré nebo zapáchá, propocené
  • část zboží nebo příslušenství je poškozená nebo chybí
  • spodnice, spodní prádlo, plavky ani ponožky nelze z hygienických a zdravotních důvodů vrátit nebo vyměnit
  • zboží není schopné dalšího prodeje

 

Vrácené zboží doporučujeme vracet v originálním obalu, nepoužité, s visačky a pojistnými splinty, nepoškozené, čisté, včetně případného příslušenství a schopné dalšího prodeje. Nezapomeňte zároveň ani na doklad o zakoupení zboží, jehož předložením dokážete jeho koupi.

 

 

Postup vrácení zboží po uplynutí 14 denní lhůty 

Bohužel po uplynutí 14 kalendářních dní od převzetí zboží není možné bez udání důvodu u nás zakoupené zboží vrátit.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.
Více informací.