Powered by Smartsupp

Jak se správně změřit

Jak se změřit do šatů, aby perfektně seděly?

Před nákupem doporučujeme, abyste se pečlivě změřili a porovnali své rozměry s naší tabulkou konfekčních velikostí, založenou na americkém číslování. Tím se vyhnete možným nesrovnalostem s českými standardy a zajistíte si šaty, které perfektně padnou. Poradenství zdarma přímo před objednáním nebo po přijetí objednávky, která prochází kontrolou zvolené velikosti na základě vámi uvedených mír, proto míry neopisujte z tabulky protože každé šaty jsou jinak poddajné materiálem a střihem. Každý produkt má navíc bohatou fotogalerii, takže si šaty můžete prohlédnout  ze všech stran a nekupujete tak “zajíce v pytli”.

 

V některých našich šatech jsou všité košíčky – podprsenka do nich tedy nebude zapotřebí. S tím počítejte i během měření. Pokud jste stydlivější povahy a nechcete se při měření ukazovat “nahoře bez”, sáhněte po podprsence bez vycpávek.

 

MÁTE UŽ VYNDANÝ METR A POMOCNÍKA PO RUCE? Tak jdeme na to…jak se správně změřit - společenské šaty, plesové šaty, svatební šaty - Modion.cz
 

Prsa "A"

Při měření obvodu prsou dejte pozor na to, že vás pomocník opravdu měří v nejširším místě prsou. Dále je důležité mít metr vodorovně, tedy ve stejné výšce přes prsa i přes záda. Metr by měl být těsně na tělo, mírně utažený, protože i šaty chcete mít obepínající a ne volné.

 

Pas "B"

Pás se měří v úrovni posledního spodniho žebra, nejvíce klenuté místo pasu. Nejedná se o bederní pás tvz. snížený pás jako u džínů. 

 

Boky "C"

Boky měřte přes zadek, v nejširším místě – v tom často nevěsty chybují. U šatů s volnou sukní nehrají boky velkou roli, proto odchylka v měření nevadí. Pokud vyberete šaty s obepínající sukní, měřte přesně a metr mějte těsně na tělo.

 

Délka "D"

Šaty jsou šité na výšku postavy 170 - 175 cm. Měřte ji podél těla, od ramene až na zem. Ruku musíte mít při měření v poloze jako na fotce, nezvedejte ji. Pokud botky ještě nemáte a budete je kupovat až se šaty (což je rozhodně lepší), přičtěte ke své délce minimální délku podpatku, který si chcete vzít.

 

 

Výška postavy "E"

Šaty jsou šité na výšku postavy 170 - 175 cm.

 

Jak se změřit